Tedavi olmaya değil, öğrenmeye geliyorlar

Tedavi olmaya değil, öğrenmeye geliyorlar

Yerkürenin dört bir yanından hastalar saç, diş, göz, plastik cerrahi üzere ortamlarda kaliteli tedaviler için Türkiye’yi tercih ederlerken, bu sefer hastaların değil tabiplerin ağırlanacağı bir tertibe konut sahipliği yapılacak.

Eğitim 3 gün sürecek

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Mütehassısı Prof. Dr. Akın Yücel’in düzenlediği 3 günlük eğitim için farklı devletlerden plastik cerrahların Türkiye’ye geleceği aktiflik; ‘Bosphorus Breast Live Surgery Course’ ismini taşıyor. 7-9 Kasım 2019 tarihlerinde Fairmont Quasar Hotel ve Florence Nightingale’de gerçekleştirilecek programda 3 canlı ameliyatın yanı sıra estetik göğüs cerrahisi ve kanser sonrası göğüs onarımı bahislerinde malumatlar verilecek.

Plastik cerrahinde birçok devletin ilerisindeyiz

Memleketler arası Estetik Plastik Cerrahi Derneği (ISAPS) Türkiye Sekreterliğini de yürütmüş olan Prof. Dr. Yücel, yurtdışında uzun vadedir çeşitli kurs, seminer ve panellerde plastik cerrahi sahasında davetli olarak eğitim veriyordu. Bu kere eğitim vermek üzere meslektaşlarını Türkiye’de ağırlayacak.

3 gün sürecek eğitim programı için Yücel; ” Çok değil, bundan 20 yıl önce, plastik cerrahi ameliyatları için Türkiye’den hastalar yurtdışına masraf, güzel tabip araştırır, ameliyatlarını orada olmak isterdi. Plastik cerrahimizin süratle gelişmesi, doktorlarımızın malumatı, tecrübesi, donanımlı hastanelerimiz ve konaklama kalitemiz bizi plastik cerrahinin beğenilen devletlerinden biri haline getirdi. Türk doktorlarını yerkürenin dört bir yanında kurs/seminerlerde haberlerini paylaşırken görebilirsiniz. Ilmî yayınlarda Türkiye’den çok sayıda başarılı makale kabul görüyor. Şu an geldiğimiz nokta ise artık sair devletlerden plastik cerrahların malumatlarını geliştirmek üzere memleketimize gelmesi ve kurslara katılması. Bundan büyük memnuniyet duyuyorum. Birçok plastik cerrahın ders vermek üzere yurt dışına gittiği kadar yurt dışından doktorları Türkiye’de konuk edeceğini yakın devranda göreceğiz. Devletimiz artık yalnızca hastaların kaliteli sıhhat hizmeti almak için tercih ettikleri bir nokta olmakla kalmıyor, tabiplerin de plastik cerrahi ortamında kendini geliştirecekleri bir merkez olma yolunda ilerliyor. Bunun bir modülü olmaktan dolayı gurur duyuyorum.” diye konuştu.

Kadın Cini

Altı Nokta Onaltı Ajans Wordpress Moda Portal Teması

Bir Cevap Yazın