Konutta kinetik kum imalatı

Konutta kinetik kum imalatı

Dijital çağda yaşamanın artıları mevcutken, evlatlarımız için durum pek de o denli değil. Bilirkişiler birinci 36 aya kadar evlatlarımızı 3T dediğimiz tablet, televizyon ve televizyondan uzak tutmamız konusunda uyarıyor. Ağır iş temposuyla birlikte bazen kurtarıcı üzere görünseler de anı kurtarmaya yardımcı 3T içeren aktiviteler, uzun vadede evlatlarımızın duyusal becerilerini köreltiyor. 36 aydan sonra ise yalnızca 30 dakika oynamaları yahut izlemeleri mütenasip görülüyor.

Saniyeler içesinde hazır

Meskende daha uygun hengam geçirmenize yardımcı olacak, evladınızın duyusal gelişimine ekte bulunacak bu oyunu hazırlamak hayli kolay. Sonrası ise evladınızın hayal gücüne nazaran şekillenen çeşit çeşit oyun olacak. Evladınızın düşsel gelişimine yararlı kinetik kum ile kaba motor gelişimini de desteklemiş olacaksınız. Hele de bir kaşık verip aktarma yapmasına imkan tanırsanız ince motor gelişimini de desteklemiş olursunuz.

Kinetik kum nasıl yapılır

Gereçler

– 2 bardak irmik

– 1 bardak un

– 1 çay bardağı likit yağ ya da bebe yağı

Hazırlanışı

Gereçlerin hepsini dikdörtgen halinde şeffaf bir kaba alıp karıştırın. İşte, hazırlaması hayli olağan bu kumun içerisinde kimyasal, zararlı hiçbir husus yok. Sevdiği oyuncakları da yanına koyduktan sonra bütün oyunu evladınızın yaratıcılığına bırakın.

Gizem Bozdağ

Kadın Cini

Altı Nokta Onaltı Ajans Wordpress Moda Portal Teması

Bir Cevap Yazın